ПОЗИВ ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ИЗЈАВА О ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТИ ЗА ПОЗИЦИЈУ ФИНАНСИЈСКО-АДМИНИСТРАТИВНОГ САРАДНИКА НА ПРОЈЕКТУ
Центар за производњу знања и вештина
Назив пројекта: „Инклузија Ромкиња и Рома и повратника кроз нове шансе за запошљавање у Новом Саду“
Датум: 22.11.2021.
Град Нови Сад, градска управа за социјалну и дечију заштиту у партнерству са Центром за производњу знања и вештина ће у периоду 01.12.2021. – 30.11.2022. године реализовати пројекат Инклузија Ромкиња и Рома и повратника кроз нове шансе за запошљавање у Новом Саду“. Пројекат се одвија у оквиру програма Немачке развојне сарадње “Инклузија Рома и других маргинализованих група у Србији”, који имплeментира GIZ
Општи циљ пројекта је Допринети смањењу сиромаштва, повећању запошљивости и социјалној инклузији Рома/киња и повратника/ца у Новом Саду.
Посебни циљеви:
1) Побољшане могућности прихода, запошљавања и самозапошљавања Рома/киња и повратника/ца у Новом Саду са фокусом на инклузивно тржиште рада и отварање нових радних места;
2) Ојачани интегрисани међусекторски одговор на питање запошљавања Рома/киња и повратника/ца кроз изградњу капацитета релевантних актера, израду предлога мера за политике, и подизање свести у заједници
Компоненте пројекта
Овај пројекат је усмерен на смањење сиромаштва, повећање запослености и социјалне укључености Рома/киња и повратника/ца у Новом Саду. Због специфичности Новог Сада и дугогодишњег искуства пројектних партнера у планирању и имплементацији различитих приступа при запошљавању ове циљне групе, пројекат ће се састојати од низа прилагођених група активности које су дизајниране за различите подгрупе циљане популације – Рома/киња и повратника/ца.
Групе активности су прилагођене овим подгрупама и укључују:
1) Пословно ангажовање 10 жена (од 15 обучених и сертификованих) са пружаоцима услуга Помоћ у кући које се финансира из буџета Новог Сада, комбиновано са менторском подршком.
2) Програм запослења са познатим послодавцима за 10 Рома/киња и повратника/ца; у сарадњи са приватним и јавним предузећима: обука комбинована са пословним анагажовањем и менторском подршком на радном месту (пружање потребних информација, праћење напретка радника током обуке, и пружање подршке при запослењу након завршене обуке)
3) Мере запошљавања у оквиру радне активације за 10 корисника новчане социјалне помоћи и менторска подршка током запослења ( пружање потребних информација , моноторниг њхов напредак током запослења)
4) Самозапошљавање и/или нови програм запослења за 5 Рома/киња и повратника/ца, који ће добити подршку да развију своју идеју за бизнис, развију бизнис план и да добију подршку за покретање сопственог посла, стварање нових радних места и запошљавање.
Подизање свести, изградња капацитета и јачање међусекторске сарадње реализоваће се као хоризонталне активности како би се сензибилисали сви релевантни актери у заједници. Да би се обезбедила одрживост иницијатива успостављених кроз имплементацију пројекта, и ради даљег планирања на локалном нивоу, биће креирана два документа:
– „Модели добре праксе запошљавања засновани на претходном искуству“ и
– „Препоруке за прилагођене међусекторске мере за запошљавање за ЛАП 2023-2024“
Циљне групе пројекта
Директни корисници:
– 40 незапослених Рома/киња и повратника/ца који ће остваривати приход у оквиру: два програма код познатог послодавца (њих 20 и најмање 50% жена), програма радне активације (њих 10, а најмање 30% жена) , програм подршке самозапошљавању (њих 5, а најмање 20% жена) и њихове породице;
– Послодавци (њих око 10) у приватном и јавном сектору код којих ће бити запослени корисници пројекта, у складу са условима јавног позива који ће за њих бити објављен, или путем директног комуницирања између локалне самоуправе, партнерске организације и Националне службе за запошљавање;
– Национална служба за запошљавање, Центар за социјални рад, организације цивилног друштва, међусекторски Тим за унапређење положаја Рома и Ромкиња и Мобилни тим за инклузију Рома у Граду Новом Саду, који ће бити укључени у програм оснаживања за вођење интегрисаних међусекторских пројеката подршке запошљавању на локалном нивоу, као и у изради препорука за дефинисање прилагођених мера подршке запошљавању Рома/киња и повратника/ца.
Крајњи корисници пројекта су сви незапослени Роми/киње, посебно повратници/це и њихове породице у Новом Саду, послодавци, медији, организације цивилног друштва и шира јавност.
ВРЕМЕНСКИ ПЕРИОД АНГАЖОВАЊА: 01.12.2021 до 30.11.2022. године у укупном трајању од 60 радних дана
ВРСТА АНГАЖОВАЊА: Уговор о делу (спољашњи сарадник партнера на пројекту)
ПОТРЕБАН БРОЈ ИЗВРШИЛАЦА: 1 (Словима: један)
Реализатор/ка послова на позицији финансијско административног сарадника на пројекту ће спроводити следеће послове:
– Управљање финансијама део буџета пројекта пројектног партнера и административну координацију.
– Ова особа ће управљати свим пословима везаним за плаћања и рачуноводство и биће укључена у финансијско праћење и извештавање.
– Он/она ће деловати као административна и финансијска веза са водећим партнером како би се осигурало да свака појединачна процедура коју имплементира пројектни партнер буде правилно завршена.
Потребне квалификације:
– Високо или средње образовање у релевантној области;
– Најмање 5 година професионалног искуства у пословима финансијског управљања, финансијске администрације и извештавања;
– Изражене комуникационе вештине, рад на рачунару;
– Познавање процедура управљања пројектима;
– Познавање правила канцеларијског пословања.
Центар за производњу знања и вештина позива квалификоване кандидате и кандидаткиње да изразе заинтересованост за пружање описаних услуга. Заинтересовани кандидати и кандидаткиње треба да доставе податке о својим квалификацијама и одговарајућем искуству.
КАКО И ГДЕ ПОСЛАТИ ПРИЈАВЕ:
Заинтересовани кандидати своје пријаве могу упутити на имејл адресу
ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА:
- Радна биографија
- Скенирана диплома о завршеном последњем степену образовања
- Потписана и скенирана Изјава о заинтересованости (Прилог 1 овог Позива)
РОКОВИ:
Изјаве о заинтересованости са обавезном пратећом документацијом достављају се у писаној форми на српском језику на адресу у наставку лично, поштом или електронском поштом
најкасније до 29.11.2021. године 12:00 часова
на cpzvns@gmail.com са назнаком: Изјава о заинтересованости за реализацију послова асистента на пројекту
или на:
Центар за производњу знања и вештина
Булевар Јована Дучића 25, 21000 Нови Сад